trepiastmed kasevineerist

Trepiastmed

Valmistame trepiastmed tamme, saare, pöögi, kase, kirsi, ..jne. spoonitud vineerkilbist. Trepiastmed on minimaalselt 50 mm paksused või enam eritellimuste korral.
Astmete sisu on niiskuskindel (exterior) kasevineer.

Vineeri tahvlid liimitakse vajaliku astme paksuse saamiseks üheks plokiks. Peale mõõtulõikamist toorikud krepitakse täisliistuga, mis tagab astmete esiserva suure kulumiskindluse. Seejärel astme toorikud kaetakse naturaalse spooniga. Trepiastmete spooni liimiks kasutame eranditult veekindlat polüuretaani (PUR D4).


trepiastmed viimistleme õlivahaga

Trepiastmete viimistlus

Trepi puitdetailid viimistleme kõrge kulumiskindlusega Saicos õlivahaga. Enne lõplikku viimistlust on võimalik detailidele anda sobiv toon erinevate peitside või toonitud õlivahaga.

Trepipiirde puitdetailid viimistletakse samaselt astmetega.

Õlivaha ei moodusta trepiastmete pinnale lisakihti vaid imbub puidu pooridesse. Kui õlitatud pinnale tekivad kriimustused või muljumised, siis jääb puidu pind ikkagi kaitstuks kuna kahjustuse korral pressitakse kaitse lihtsalt sügavamale puidu sisse. Erinevalt lakitud pinnast saab üksikuid vigastatud või kulunuid kohti parandada õlitamisega nii, et parandatud koht jääb vaevu märgatav.

Puitdetailide hoolduse kohta leiate infot KASULIK > PUIDUST TREPID – HOOLDUS.


trepiastmed led valgusribadega

LED valgusribad

LED valgusribad paigaldame alati trepi astme esiserva nii, et kaabeldus on astmete sees.

led valgusribad astmes

Selleks on juba enne astmete spoonimist ning vineeri tahvlite kokku liimimist nende sisse freesitud sooned.

Peale astmete viimistlemist tuleb ainult õigesse kohta augud puurida ning saabki valgusriba omale kohale.


trepi roostevaba detailid

Trepi detailid

Roostevabast terasest detailid saavad Tellija valikul kas poleeritud või lihvitud viimistluse. Süsinikterasest detailid pulbervärvitakse RAL värvikaardi alusel.


Valmistame kõik trepi ja piirete puit- ning metalldetailid omas tootmises.