Hooldus

puidust trepid

Puidust trepid

viimistleme õlivahaga ning trepi puitdetailide hooldus ei tähenda igapäevast tööd ja vaeva. Piisab tolmuimejast ning aeg-ajalt niiske lapiga koristusest. Niiske puhastamise korral võiks lisada pesuvette SAICOS WASH CARE ADDITIVE vahendit. Pinna värskendamiseks või tülikate plekkide eemaldamiseks kasuta SAICOS WAX CARE hooldusvahendit.


puidust trepid 2

Trepiastmed

ja käsipuu on viimistletud kõrge kulumiskindlusega Saicos põranda õlivahaga, mis on ette nähtud keskmisest suurema koormusega põrandate viimistlemiseks.


puidust trepid 6

Puiduõli muudab puidu pinna tugevamaks ning sulgeb ligipääsu niiskusele ja mustusele. Vaha kaitseb pinda väiksemate kriimustuste eest. Erinevalt lakitud pinnast ei lahku kriimustamisega tekkinud laast pinnalt vaid vaha nö lükatakse ühest kohast teise. Tehases on astmed 2..3 kordse õlitamisega küllastatud ning poleeritud.


Hea teada. Pinnale kantud kuivanud SAICOS PREMIUM HARDWAX-OIL vastab Saksa DIN 53160 T. 1+2 ning EURO-Norm EN 71 T. 3 standardile, mille kohaselt on Saicos tooted sobilikud ka laste mänguasjade viimistlemiseks.


puidust trepid4

Renoveerimise korral ei ole vaja astmete pinda eelnevalt lihvida. Kuivale ja puhtale pinnale tuleb peale kanda õhuke kiht SAICOS PREMIUM HARDWAX-OIL õli. Pinda saab ka osaliselt renoveerida ilma, et üleminek jääks nähtav.

Tähtis ! Osalise renoveerimise korral vali pinnaga sama läikeastmega toode: 3300 matt: 3200 siidmatt: 3035 läikiv. Saicos tooteid müüb Lincona.


NB! Õlised lapid ja poleerkettad tuleb asetada veega täidetud ämbrisse või viia majast välja! Õlistel lappidel on isesüttimise oht!

Soovitame mitte kasutada avapiirde puidust käsipuu horisontaalset osa saunalinade ja muude pesumasinast tulnud riideesemete kuivatamiseks. Pidev kokkupuude veega rikub aastatega viimistluse ning puit hakkab paisuma-kahanema vastavalt hetke niiskusreziimile. Samal põhjusel ei ole soovitatavad ka lillepotid trepi astmetel.