Enne trepi tellimist

soovitame leida minut ja alljärgnev läbi lugeda. Loodame, et leiate mõned kasulikud näpunäited trepikäsipuu, astmete jm kohta. Soovime Teile edu õigete otsuste langetamisel!


trepikäsipuu

Trepikäsipuu

Olenemata trepi konstruktsioonist pöörake tähelepanu trepikäsipuule. Eriti siis, kui Teie trepp ei ole sirge vaid pöörab. Kui käsipuu algab trepil esimeselt korruselt, siis jõudku ta ka ühtse tervikuna teisele korrusele välja ning ühinegu sujuvalt avapiirdega!

Meie arusaama kohaselt on trepikäsipuu mõte pakkuda tuge mistahes trepi astmel olles. Kahjuks on pool internetti täis pilte, millel trepi keerukohas puudub käsipuu. Enamasti on selliste treppide astmete jaotus keerukohas lahendatud nö “tordiviilutamise tehnikas”.

ARTIKA ei paku kunagi kliendile lahendust, kus trepi keerukoha astmete juures on käsipuu otsad lahti.


Trepiastmed

Sama konstruktsiooniga treppide puhul tasuks lisaks piirdele pöörata tähelepanu ka astme materjalile ning astme paksusele. Suhteliselt sama hinnaga on poest toodud tamme/saare/kase liimpuit kilp paksusega 38..40 mm ja männi/kuuse liimpuit, mida trepivalmistaja ise kokku liimib.

Meie ei kasuta neist kumbagi. ARTIKA treppide astmete paksus on minimaalselt 50 mm ja eritellimuste korral rohkem. Spoonime niiskuskindlat vineerkilpi ainult veekindla PUR D4 liimiga ning astme esiserv on tugevdusliistuga spooni alla.

Viimased 18 aastat tootmiskogemust annavad julguse väita, et astmete valmistamisega tugevuse, niiskuskindluse ning olematute garantiijuhtumite valguses oleme õigel teel.

ARTIKA ei valmista männi/kuuse puidust treppe. Meie arusaamise kohaselt ei ole need materjalid sobilikud kauakestva trepi valmistamiseks.


Trepp ja piire

Tungivalt soovitame – tellige nii trepp kui trepipiire üheaegselt ja samast kohast! Trepp ja piire tuleb koos projekteerida!
Kui eelarve ei kannata mõlemat tellida, siis leppige tootjaga kokku, et saate piirde hiljem, ajatage graafikut vms.
Kindlasti ei ole hea variant: “Teeme trepi ära. Eks pärast vaatab, mis piirdega saab”.

Veel halvem variant – jagate kogu protsessi kolmeks. Alustuseks tellite odava raudtala ning astmete ja piirde lahendamise lükkate tulevikku.


Skeemid

Vältige skeemi – “meie teeme ainult metalli ja koostööpartner puitu” (või vastupidi). Saate kogemuse võrra rikkamaks, kuidas hajutatud vastutuse korral on süüdlane tuul tühjal väljal. Kindlasti esineb ka erandeid ning koostöö laabub hästi.

ARTIKA valmistab kõik trepi puit- ja metalldetailid omas tootmises. Lõikame, treime, puurime, keevitame, värvime, lihvime ja poleerime mistahes metalle. Valmistame kõik trepi puitdetailid kohapeal. Sisseostu nimekirjas on ainult niiskuskindel vineer, terasprofiilid, klaas, viimistlus- ning kinnitusvahendid, spoon ja liimid (kasutame ainult veekindlaid PUR D4 ning Epoxy).


Kui võtate pakkumisi mitmelt trepivalmistajalt, siis tuleks võrrelda asju, mis on võrreldavad!